Twój slogan firmowy

XXV TARGI BUDOWNICTWA 2017

 

W dniach 24 - 26 luty 2017 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się XXV Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz.
Na tegorocznych targach swoje ekspozycje wystawiło około 110 wystawców, reprezentujących region lubuski oraz inne regiony Polski. Wśród nich znaleźli się: producenci, przedstawiciele z branży budowlanej oraz firmy obsługujące branżę budownictwa, a także handlowcy i firmy deweloperskie.

Po raz kolejny przekonaliśmy się – zarówno Organizator jak i Wystawcy – że targi są doskonałym miejscem, dla nawiązania bezpośredniego kontaktu z klientem, w celu zaprezentowania oferty handlowej oraz ukazania nowych rozwiązań technologicznych stosowanych w budownictwie.
Targi zwiedziło około 7,5 tyś osób.

Podczas tegorocznych targów odbyła się konferencja: „Lubuski Przegląd Rynku Mieszkaniowego”, organizowana przez Lubuską Izbę Budownictwa przy współpracy z Lubuską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa.

W panelu pierwszym mogliśmy wysłuchać ekspertów, którzy przybliżyli słuchaczom różne formy budownictwa mieszkaniowego (komunalne, społeczne, spółdzielcze, deweloperskie), szczegóły programu „Mieszkanie Plus” oraz możliwości finansowania.
W panelu drugim zaprezentowały się czołowe firmy deweloperskie działające na terenie województwa lubuskiego
Konferencja zakończyła się pełnym sukcesem, wysoką frekwencją i zainteresowaniem przedstawicieli branży budowlanej potwierdzają te słowa. Organizatorzy wyrazili chęć kontynuowania idei konferencji w kolejnych latach.

Jak co roku odbyły się imprezy towarzyszące, takie jak: pokazy, prezentacje oraz tradycyjnie konkursy dla Wystawców: „Produkt Targów”, „Najciekawsza Aranżacja Stoiska” oraz „Najlepszy Produkt Budowlany Firm Lubuskich”, a dla Zwiedzających, którzy wzięli udział w konkursach przeprowadzanych na obiektach targowych wręczone zostały miłe upominki.

Wyniki konkursu dla Wystawców:

Komisja w składzie:
dr hab. inż. Wojciech Eckert, prof. UZ – Przewodniczący
mgr inż. Zenon Bambrowicz
mgr Jakub Brudzyński – Sekretarz
mgr inż. Mirosław Gruszecki
Krzysztof Kozak
postanowiła przyznać  następujące nagrody i wyróżnienia:

I.  Produkt Targów

- firmie Iwona Pellets z Aleksandrowa Łódzkiego
za automatyczny kominek hybrydowy na pellet i drewno LOUIS
/ uzasadnienie /
za innowacyjne, ekologiczne, kompletnie automatyczny system grzewczy w pełni zautomatyzowany, bardzo wydajny z możliwością wykorzystania dwóch rezerw opału z zastosowaniem dwóch nośników ciepła

i wyróżnienia w tej kategorii:

- firmie Feris z Ostrowa Wielkopolskiego
za grzejniki podtynkowe
/ uzasadnienie /
za oryginalny system ogrzewania podtynkowego z minimalnym wykorzystaniem czynnika grzewczego, uniwersalne możliwości wykorzystania w zakresie parametrów.

- firmie Więzary Burkeitowicz z Odolanowa
za więźbę tradycyjną w nowoczesnej formie
/ uzasadnienie /
Za wykorzystanie nowoczesnych technik do produkcji elementów tradycyjnej, drewnianej więźby dachowej, możliwość szerokiego zastosowania w budownictwie współczesnym jak i zabytkowym.

II. Produkt firm lubuskich

- firmie RM Proinvest Development z Zielonej Góry
Za Wiosenny Zakątek
/ uzasadnienie /

za kompleksowe połączenie innowacyjnych rozwiązań dotyczących budynku pasywnego, zarówno konstrukcyjnych i technologicznych, atrakcyjną cenę i interesującą formę.

i wyróżnienia w tej kategorii:

- firmie Eko-Life z Żar
Za Super SBR Strong 6
/uzasadnienie/

Za nowoczesne rozwiązania technologiczne, dbałość o estetykę, za wysoki standard ekologiczny oraz rodzinny charakter firmy.

- firmie Bewa ze Szprotawy
Za Domy Modułowe
/uzasadnienie/
Za innowacyjne rozwiązania technologiczne domu modułowego składającego się z elementów prefabrykowanych zapewniających prosty, szybki montaż oraz ciekawą ofertę uzupełniającą.

III. Aranżacja stoiska

- firmie RM Proinvest Development z Zielonej Góry
za Wiosenny Zakątek
/uzasadnienie/
Za atrakcyjną, indywidualną aranżację stoiska, łączącą wnętrze mieszkania z panoramą domów osiedla wiosenny zakątek.

Wyniki ogłoszono podczas bankietu zorganizowanego z okazji XXV-lecia Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, który odbył się w piątek 24.02.2017 w Sali Szermierczej na terenie ośrodka WOSiR w Drzonkowie.
Nowością podczas tegorocznych Targów była Strefa Wyposażenia Domu i Mieszkania. Stoiska te znajdowały się w hali A. Mogliśmy odnaleźć tam elementy drobnego wyposażenia wnętrz jak: lustra, zegary, obrazy, świeczniki, aranżacja okien, ręcznie malowane naczynia, ręcznie robione ozdoby szklane, drewniane i ceramiczne, ręcznie szyte kołdry i poduchy oraz drewniane deski kuchenne. Oprócz ciężkiego sprzętu budowlanego mogliśmy nacieszyć oko kolorowym wyposażeniem wnętrz, które przyciągało zwiedzających.